facebook
aukcje
ogłoszenia
firmy

≡ Kultura i rozrywka w regionie

Zawiercie

TAGI:  

PRZEDSZKOLE NR 8   BAJKOLUDKI      

autor: Agnieszka Radwańska

opublikowano: 2013-05-27 15:23:11

foto: Agnieszka Radwańska

aktualizacja: 2013-05-28 15:28:50

"Bajkoludki" z Przedszkola
27 maja dla Przedszkola nr 8 był dniem wyjątkowym, a to dlatego, że placówka otrzymała nową nazwę - "Bajkoludki".
Uroczystości związane z nadaniem nowej nazwy dla Przedszkola nr 8 połączone zostały z obchodami Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Z tej okazji przedszkolaki oraz wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć niecodzienne przedstawienie, w którym wystąpili... rodzice przebrani za bajkowe postaci.

"Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa. Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe, a dzieci wiem coś o tym latają samolotem" - śpiewali wyjątkowi aktorzy. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek i Wilk - to tylko nieliczne z postaci, które odwiedziły przedszkolaków. Przygotowane przez rodziców przedstawienie wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci, które z dużą uwagą śledziły to, co działo się na plenerowej scenie.

Po występach artystycznych przyszedł czas na najważniejszy punkt, czyli nadanie nowej nazwy placówce. "Nasze przedszkole istnieje od 1954, za rok będzie miało 60 lat. W naszym przedszkolu czyta się dzieciom bajeczki. Uczymy dzieci prawidłowej polszczyzny poprzez czytanie literatury dziecięcej. Wspólnie z radą rodziców i gronem pedagogicznym zdecydowaliśmy się nazwać nasze przedszkole "Bajkoludki. "Bajko" od bajek, a "ludki" to dzieciaczki w wieku od 3 do 6 lat" - powiedziała Jolanta Pawula, dyrektor Przedszkola nr 8.

W uroczystościach udział wziął także prezydent Ryszard Mach: "Bajkoludki - to od dzisiaj nazwa Przedszkola nr 8 w Zawierciu. Chciałem Wam serdecznie pogratulować, mówiąc to patrzę na najmłodszych. Od dzisiaj nosicie wspaniałe imię" - mówił podczas uroczystości włodarz miasta.

Każdy z przedszkolaków otrzymał także tytuł "Honorowego Bajkoludka" nadany przez prezydenta Zawiercia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały bajkowy hymn "Bajkoludków".

przeczytano: 2212 razy

reklama
≡ Wasze komentarze na twojemiasto.info
W tej chwili nie ma żadnych komentarzy. Skomentuj artykuł jako pierwszy.
reklama
≡ Wasze komentarze na Facebook-u
reklama
O nas
Reklama
 
Nasze serwisy
Informujemy, że wszystkie opublikowane materiały podlegaja ochronie przez Prawo autorskie »
© Copyright by twojemiasto.info 2006-2015. Aktualnie czyta nas osób: 304