facebook
aukcje
ogłoszenia
firmy

≡ Kultura i rozrywka w regionie

Zawiercie

TAGI:  

JAZZ   FLAMENCO   MICHAŁ CZACHOWSKI   SITA   KAHON   CYGANIE   INDIALUCIA      

autor: Agnieszka Seweryn

opublikowano: 2011-10-27 18:49:05

foto: Agnieszka Seweryn

2011-10-27 18:49:05

Viva flamenco!
Hiszpańskimi rytmami powitał zawierciańską publiczność na pierwszym spotkaniu inaugurującym dwudziestą edycję Małej Akademii Jazzu Michał Czachowski, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco.
Audycją pt. "Viva flamenco" rozpoczęła się kolejna edycja cykliczych audycji muzycznych, które mają przybliżyć dzieciom i młodzieży muzykę świata. Podczas comiesięcznych spotkań z muzyką dzieci wysłuchają wybitnych muzyków, którzy przybliżą znane i nieznane gatunki oraz zaprezentują brzmienie różnych instrumentów.

Dziś rozpoczęła się kolejna edycja Małej Akademii Jazzu, a pierwsze spotkanie z muzyką świata poprowadził Michał Czachowski. Podczas słuchowiska publiczność poznała indyjski instrument ludowy o egzotycznej nazwie sita, który przeniósł wszystkich w czasy dworskie. To tam najczęściej przy ludowych dźwiękach odbywały się doniosłe uroczystości oraz wytworne bale. Klasyczna muzyka indyjska zabrzmiała zupełnie inaczej niż rytmy, które dziś można posłuchać w radio lub stacjach telewizyjnych. Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem wysłuchała również opowieści o Hiszpanii, która jest kolebką gatunku muzycznego flamenco. To tam wiele lat temu Cyganie zapoczątkowali zupełnie inną technikę gry, składającą się z improwizacji rytmów i tak powstał do dziś obecny w muzycznym świecie nurt flamenco.

Oprócz sity dzieci i młodziez poznały kahon, perkusyjny instrument do wybijania rytmów oraz deszczowy patyk, wynaleziony przez szamanów instrument do wywoływania deszczu, który doskonale posłużył jako grzechotka.

przeczytano: 644 razy

reklama
≡ Wasze komentarze na twojemiasto.info
W tej chwili nie ma żadnych komentarzy. Skomentuj artykuł jako pierwszy.
reklama
≡ Wasze komentarze na Facebook-u
reklama
O nas
Reklama
 
Nasze serwisy
Informujemy, że wszystkie opublikowane materiały podlegaja ochronie przez Prawo autorskie »
© Copyright by twojemiasto.info 2006-2015. Aktualnie czyta nas osób: 453