facebook
aukcje
ogłoszenia
firmy

≡ Kultura i rozrywka w regionie

Zawiercie

autor: Agnieszka Seweryn

opublikowano: 2012-01-11 08:53:09

foto: Agnieszka Seweryn

2012-01-11 08:53:09

Przedszkolaki gościły w SP nr 9
Wyjątkowi goście zawitali do Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu. Duża grupa przedszkolaków wraz z rodzicami i opiekunami odwiedziła szkołę, poznała nauczycieli i obejrzała specjalnie na ta okazję przygotowane przedstawienie bożonarodzeniowe.
Świąteczny klimat długo jeszcze będzie powracał w licznych występach i przedstawieniach. W Szkole Podstawowej nr 9 świąteczny klimat podtrzymują uczniowie i nauczyciele, którzy przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla najmłodszych milusińskich. Uczniowie z Koła Teatralnego w bardzo innowacyjny sposób zaprezentowali narodzenie Chrystusa w szopce betlejemskiej. Fragmenty polskich fitów z czołówek list przebojów w wykonaniu szkolnej grupy wokalnej przeplatane tradycyjnymi kolędami i pastorałkami bardzo się spodobała widowni. Piękna scenografia i starannie dopracowane kostiumy doskonale oddały klimat przedwiecznej historii. Maria i Józef z maleńkim Jezusem, aniołowie i diabły, pasterze i trzej królowie, nikogo nie mogło zabraknąć podczas jasełek.

Oprócz przedstawienia dzieci z rodzicami mogli obejrzeć szkołę, sale lekcyjne, poznać nauczycieli oraz uczniów. Szkoła od dwóch lat prowadzi działania skierowane do przedszkolaków, umożliwiające udział dzieci i rodziców w zajęciach otwartych.

"Dla szkoły i ludzi, którzy tutaj pracują najważniejsze jest dziecko. Wszystko się zmienia, rodzice mają coraz mniej czasu, a "instytucja babci" nie funkcjonuje jak kiedyś. Nasza szkoła stara się podążać za tymi zmianami, od dwóch lat organizując program, do którego zaprosiliśmy przedszkolaki. Dzieci przychodzą do szkoły raz w miesiącu i uczestniczą w zajęciach z uczniami klas pierwszych. Pozwala im się to oswoić z wyglądem szkoły oraz zapoznać z nauczycielami i kolegami"- powiedziała Barbara Hoffmann, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu.

przeczytano: 1317 razy

reklama
≡ Wasze komentarze na twojemiasto.info

autor: Mieszkaniec Żabek

skomentowano: 2012-01-14 11:06:41

Kiepsko
No cóż i tak suma sumarum, dzieci wybiorą szóstke.Niech pani dyrektor zastanowi sie dlaczego tak jest.Dlaczego jej działania w porównaniu z panem Dyrektorem z szóstki sa nieudolne.Zastanowić się i wyciągnąć wnioski może czas na zmiany
reklama
≡ Wasze komentarze na Facebook-u
reklama
O nas
Reklama
 
Nasze serwisy
Informujemy, że wszystkie opublikowane materiały podlegaja ochronie przez Prawo autorskie »
© Copyright by twojemiasto.info 2006-2015. Aktualnie czyta nas osób: 196