facebook
aukcje
ogłoszenia
firmy

≡ Polecany artykuł

Zawiercie

autor: Agnieszka Radwańska

opublikowano: 2012-11-29 15:36:12

foto: Agnieszka Radwańska

aktualizacja: 2012-11-30 20:08:12

Szpital w lepszej kondycji?
Przedstawione przez pełniącą obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu Małgorzatę Guzik finansowe sprawozdania wskazują na to, że sytuacja lecznicy ulega poprawie.
Od ponad roku w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu prowadzony jest proces restrukturyzacji. Wprowadzone zmiany przynoszą efekty, a świadczą o tym dane finansowe. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość. Choć sama restrukturyzacja nie jest procesem łatwym, to jednak konieczne było jej przeprowadzenie. Starosta Rafał Krupa zapewnia, że już teraz nie ma mowy o upadku zawierciańskiej lecznicy.

Przypomnijmy, że w ramach procesu restrukturyzacji konieczna okazała się m.in. redukcja etatów. Niektóre osoby otrzymały wypowiedzenia, natomiast dużej części pracowników zmniejszono etaty. Zmiany zaszły także wśród personelu kierowniczego, mowa tutaj o zastąpieniu ordynatorów kierownikami oddziałów. Ponadto otwarty został oddział udarowy, zlikwidowano z kolei oddział otolaryngologii. To jednak nie wszystkie zmiany jakie zostały wprowadzone w placówce. Należy dodać, że podczas listopadowej sesji Rady Powiatu starosta Krupa powiedział, że więcej zwolnień w lecznicy nie będzie.

Sytuacja finansowa szpitala uległa poprawie. Zaciągnięty kredyt w wysokości 10 milionów złotych pozwolił na spłacenie części wierzycieli, uregulowano także składkę pracowniczą ZUS, dzięki temu otwarta została droga do prowadzenia negocjacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, aby pozostała do spłaty kwota rozłożona została na raty. Spłata niektórych zobowiązań pozwoliła na "uwolnienie" szpitala od płacenia wysokich odsetek.

Pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu Małgorzata Guzik przekazała informację, że zysk ze sprzedaży za ostatnie 10 miesięcy działalności placówki wynosi ponad 1,5 miliona złotych, natomiast zysk z działalności operacyjnej opiewa na kwotę w wysokości ponad 1 miliona 307 tysięcy złotych.

W zawierciańskiej lecznicy konieczne są jednak inwestycje. W najbliższym czasie planowany jest zakup nowej aparatury i sprzętu medycznego. Szpital ma zostać wyposażony w nowy defibrylator, a także kardiomonitory.

przeczytano: 3110 razy

reklama
≡ Wasze komentarze na twojemiasto.info

autor: kropka

skomentowano: 2012-12-03 13:19:24

opieka
W tym szpitalu nigdy nie było lepiej!. Dokładnie 18 lat wstecz na oddz.Neurologii zlecono pacjentowi mi.czopek-położono na szafce razem z innymi lekami - /do p o ł k ni ę-c i a!/ i tak się stało! pacjent połknął również czopek! Tragedia!

autor: zawiercianin

skomentowano: 2012-12-02 11:04:03

aluzja
do tegoz szpitala trafil znajomy ze szpita z katowic po udarze. byl podlaczony pod sade gdyz zoladek nie trawil, mial byc oklepywany poniewaz mial prawa strone sparalizowana. w naszym szpitalu gdzie cudownie uzdrawiaja karmili go lyzka, a o podstawowej opiece trzeba bylo zapomniec. opieke ta musiala zapewnic rodzina. zastanawiam sie czy ten szpital naprawde jest potrzebny i po co, czy lepiej zeby ludzi wozic do szpitali na slask gdzie sa szpitale z prawdziwego zdarzenia.

autor: obserwatorzy

skomentowano: 2012-12-01 11:25:20

pracownik
cudowny szpital , 90 pacjentow 4 pielegniarki , ludzie pozbawieni podstawowej opieki ,łózka na korytarzu , dwa odziały w jednym jak udarowy i neurologia z ta sama obsada personelu co dotychczas i osoba pełniaca po w nieskonczonosc , ciekawe jak to jest , gdzie ten nowy dyrektor i nieodprowadzane składki i pracownicy ktorzy wiele lat pracuja a idac do lekarza okazuje sie ze sa nie ubezpieczeni i wystawia im sie rachunki za leczenie , załosne ktos sie bawi cudzym kosztem

autor: iza

skomentowano: 2012-11-30 18:24:27

To już nie jest szpital
To umieralnia. Chorzy leżący na korytarzach, zapchane sedesy, pielęgniarki 4 na 100 osób + 1 lekarz na dyżur - to horror. I jeszcze mówić o zyskach. Chorzy uciekają na własną prośbę z tego szpitala do Myszkowa, Sosnowca, Katowic bo tu nie ma już lekarzy specjalistów. Są tylko stażyści. Należy podać jaka jest umieralność w tym szpitalu a nie jakie zyski. Jeszcze trochę i szpital pójdzie pod młotek razem z Guzik. A co czeka mieszkańców?????????????????

autor: Bodzio

skomentowano: 2012-11-30 11:34:37

Iluzja
Szpital ma stratę ,a jednocześnie zysk. Ja czegoś nie rozumiem albo coś ma stratę albo zysk , niech pani Guzik poda ostateczną wersję jest na "+" czy na "-" . A nie uprawia dalej kreatywną księgowość.

autor: trzeźwy

skomentowano: 2012-11-29 18:20:54

Nie ma Greli, to można zrobić i powiedzieć wszystko, co się chce!
Należałoby wyjaśnić, co to jest "sprzedaż" w szpitalu, a także "działalność operacyjna". I w końcu jest zysk, czy jest strata? Czy podana kwota straty (2 mln) to jest strata biorąca już pod uwagę wymienione "zyski", tzn. czy szpital wychodzi 0,8 mln na plus, czy 2 mln na minus? Dodatkowo - PRZY OCENIE ZADŁUŻENIA SZPITALA NALEŻY OD TERAZ PAMIĘTAĆ O 10 MLN KREDYTU WRAZ Z JEGO ODSETKAMI!!!...

autor: no.....

skomentowano: 2012-11-29 18:09:15

A jaki jest stosunek procentowy osób przyjetych do tego szpitala a następnie w nim zmarłych ?
.
reklama
≡ Wasze komentarze na Facebook-u
reklama
O nas
Reklama
 
Nasze serwisy
Informujemy, że wszystkie opublikowane materiały podlegaja ochronie przez Prawo autorskie »
© Copyright by twojemiasto.info 2006-2015. Aktualnie czyta nas osób: 408